Aktualności

17.10.2019r.
„Katilina” w naszej szkole

dni dziedzictwa katilinaplakatWczoraj wieczorem mieliśmy ogromną przyjemność i niebywały zaszczyt gościć w progach naszej szkoły Szemudzką Grupę Teatralną, która przedstawiła nam kaszubski spektakl teatralny pod tytułem KATILINA. O godzinie 19:00 szkoła zamieniła się w mini teatr. Widownia, a na niej zaproszeni goście w napięciu oczekiwali na premierę tej sztuki. Z ogromnym przejęciem oglądaliśmy adaptację utworu Leona Heyke wystawianego przez ową grupę teatralną po raz pierwszy i to w naszej szkole. Przedstawienie zaciekawiło i rozbawiło całą zgromadzoną publiczność. Na koniec wspaniali aktorzy jak i reżyserzy w osobach pani Aleksandry Perz i Beniamina Koralewskiego otrzymali wielkie brawa, które im się słusznie należały za wykonaną pracę. Trzymamy kciuki za ich dalsze sukcesy.

16.10.2019r.
Konkurs plastyczny

malarz18Ogłaszamy konkurs plastyczny dla klas 0-III pod tytułem "Zwierzę – mój przyjaciel". Pracę należy wykonać na papierze formatu A3 i oddać do 31 października pani Bożenie Witczak. Wszystkich bardzo zachęcamy do wzięcia udziału.

14.10.2019r.
Akademia Sztuk Tradycyjnych i Współczesnych w Donimierzu

ddW październiku nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach plastycznych w AKADEMII SZTUK TRADYCYJNYCH I WSPÓŁCZESNYCH w Donimierzu. Poznają sztukę tworzenia z gliny. Najpierw pani Małgosia wszystkim cierpliwie, w przystępny sposób wyjaśnia wszystkie tajniki tego procesu. Następnie dzieci własnymi rękami wyrabiają najpierw kule, a potem z niej tworzą, tworzą, tworzą… . Oj czego tam nie ma… miski, wazony, łyżki, ozdoby choinkowe i wiele innych przepięknych przedmiotów. Czas szybko mija podczas takiej pracy, tylko na końcowy efekt trzeba będzie trochę poczekać. Pani Małgosia musi jeszcze wypalić wytwory w specjalnym piecu. Ale będą w tym roku super fanty na naszym kiermaszu.

11.10.2019r.
Dzień Edukacji Narodowej

den13Dzisiaj w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie starszych klas zorganizowali wszystko sami. Na poczatku był uroczysty apel, hymn, poczet flagowy i przemówienie pani Dyrektor. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali podziękowania, nagrody, kwiaty i mnóstwo ciepłych słów. Dzisiaj wyjątkowo oni stanęli przed uczniami na środku holu. Potem nastąpiły podziękowania od uczniów i życzenia z serca płynące. Następnie torcik przepyszny i wspaniałe zachowanie uczniów, którzy dziś starali się być bardzo grzeczni.

10.10.2019r.
Komunikat

Kochani rodzice i sympatycy Szkoły Podstawowej w Łebieńskiej Hucie, pomóżmy zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. W ramach akcji XIX Dnia Papieskiego możemy udzielić wsparcia finansowego bezpośrednio do puszek przy naszych kościołach,  bądź też wysyłając SMS “STYPENDIA” pod numer 74265. 

Samorząd Uczniowski z opiekunami

 papez

09.10.2019r.
Wycieczka

wycieczkawarW dniu dzisiejszym uczniowie kl. IV udali się na wycieczkę do Wejherowa. Tam Pani przewodnik zapoznała nas z historią powstania tego miasta oraz oprowadziła po kościele klasztornym łącznie z kryptami. No...... i to było przeżycie. Oko w oko z trumnami w których znajdują się szczątki pierwszych zakonników – Franciszkanów sprowadzonych na ziemię wejherowską, a także dawnych właścicieli tych terenów z rodzin Wejherów i Przebendowskich.  Po takich wrażeniach musieliśmy się udać na zasłużoną pizzę. Ostatnim punktem naszego wyjazdu był Jump Squad czyli miejsce, które dzieci lubią najbardziej – trampoliny.

01.10.2019r.
Pasowanie na ucznia

pasowanie1 października - pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane przez panią dyrektor na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Zanim to jednak nastąpiło zaprezentowały swoje umiejętności, szczególnie wokalne. Śpiewają wspaniale, zarówno po polsku jak i po kaszubsku. Naobiecywali różnych rzeczy, a starszaki poinformowały, że będą je uważnie obserwować (bo niby sami dotrzymali wszystkich swoich obietnic). W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna oraz rodzice nowo mianowanych uczniów. Klasa pierwsza bardzo ładnie się zaprezentowała i życzymy im, aby tak zostało do ukończenia klasy ósmej.

Pierwszaki wraz z wychowawczynią dziękują rodzicom za nieocenioną pomoc w organizacji uroczystości.

25.09.2019r.
Maraton czytelniczy

ks2Zachęcamy do udziału

w WIELKIM MARATONIE CZYTELNICZYM 2019/2020.

Maraton jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Zapraszamy uczniów klas II-VIII. Zgody rodziców na udział w konkursie dostępne są w sekretariacie szkoły. Pierwszy test odbędzie się w październiku. Dla uczestników przewidziane są nagrody.

                                                  LISTA LEKTUR NA WRZESIEŃ 2019 
 
dla uczniów klas II - III szkół podstawowych „Spotkacie nowych przyjaciół” Justyna Bednarek, „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”
dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” Selma Lagerlöf, „Cudowna podróż” 
dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych „W lustrze książki” Paweł Beręsewicz, „Kiedy chodziłem z Julką Maj”  
23.09.2019r.
Euroweek - my też to znamy!

eurW dniach 19.09-23.09.2019r. uczniowie najstarszych klas naszej szkoły uczestniczyli w programie Euroweek organizowanym w Długopolu Zdroju. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z Wietnamu, Indonezji, Columbii oraz Meksyku. Celem wyjazdu było miedzy innymi podniesienie kompetencji językowych w zakresie komunikacji w języku angielskim, integracja własna oraz globalna poprzez przyjaźnie z wolontariuszami, jak również rozwijanie swoich zdolności interpersonalnych. Uczestnicy uważają wyjazd za bardzo udany i z niecierpliwością oczekują następnego.

02.09.2019r.
No i się zaczęło...

rozpoczecie roku szkolnegoDrugiego września pełni zapału wróciliśmy do szkoły po udanych wakacjach. W szkole naszej pojawili sie całkiem nowi uczniowie i to nie tylko w zerówce. Wszystkich serdecznie witamy. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020 uczciliśmy 80 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej. Był to smutny czas, oby nigdy nas nie spotkał. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego, pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.

2011 Szkoła Podstawowa w Łebieńskiej Hucie - Aktualności. SP Łebieńśka Huta
Powered by Joomla 1.7 Templates